Ceramika łazienkowa w kolorowej odsłonie - EGEN S.A.
25 lat doświadczenia na rynku
25 lat doświadczenia na rynku  
Więcej
Ponad 200 renomowanych dostawców
Ponad 200 renomowanych dostawców  
Więcej
Szeroki i różnorodny asortyment
Szeroki i różnorodny asortyment  
Więcej
Poznaj nasze nowe kolekcje
Poznaj nasze nowe kolekcje  
Więcej
Zobacz aktualny katalog EGEN
Zobacz aktualny katalog EGEN  
Więcej

Ceramika łazienkowa w kolorowej odsłonie

Wykorzystanie kolorowej ceramiki łazienkowej jest coraz częstszym zabiegiem, mającym na celu nadanie wnętrzu unikalnego, indywidualnego charakteru. Umywalka czy miska WC w odcieniach zieleni lub beżu na pewno będzie stanowić jeden z kluczowych elementów aranżacyjnych każdej łazienki. Pomysł na wykorzystanie kolorów w ceramice łazienkowej nie jest nowy, jednak ostatnie lata były w tym zakresie przełomowe, bowiem kolorową ceramikę zaczęli proponować już nie tylko niszowi designerzy, ale i największe marki w branży.

Producenci wciąż poszerzają gamę kolorystyczną, przez co mamy możliwość wyboru barw zarówno bardziej stonowanych i ziemistych, jak również krzykliwych i nasyconych. Dotyczy to szczególnie umywalek, które występują już praktycznie we wszystkich modnych kolorach - w połysku i w macie.

Względy praktyczne nie powinny nas odstraszać, bowiem kolor na ceramice powstaje zwykle w wyniku barwienia w masie lub - rzadziej - lakierowania powierzchni. Obie metody produkcji są jednak wyjątkowo trwałe i gwarantują łatwe utrzymanie ceramiki sanitarnej w czystości.

Wykorzystanie kolorowej ceramiki w aranżacji łazienki stanowi niemałe wyzwanie,  szczególnie gdy celujemy w bardziej ekstrawaganckie i krzykliwe kolory. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta, który efekt swojej pracy przedstawi nam na wizualizacji. Taką usługę, jak i całą gamę nietuzinkowych produktów kolorowej ceramiki łazienkowej, oferuje Galeria Łazienek EGEN w Lublinie.