Firma - EGEN S.A.
25 lat doświadczenia na rynku
25 lat doświadczenia na rynku  
Więcej
Ponad 200 renomowanych dostawców
Ponad 200 renomowanych dostawców  
Więcej
Szeroki i różnorodny asortyment
Szeroki i różnorodny asortyment  
Więcej
Poznaj nasze kolekcje
Poznaj nasze kolekcje  
Więcej
Zobacz nowy katalog EGEN
Zobacz nowy katalog EGEN  
Więcej

Firma

Firma EGEN powstała w 1999 r. Od ponad 20 lat umacniamy swoją pozycję rynkową jako jeden z największych polskich dystrybutorów wysokiej jakości płytek ceramicznych, listew dekoracyjnych do glazury oraz produktów korkowych. Naszą nieustanną inspiracją są potrzeby Klientów i Partnerów Biznesowych. EGEN S.A. zapewnia szeroki asortyment artykułów na najwyższym światowym poziomie oraz profesjonalną obsługę zespołu wyszkolonych doradców, przedstawicieli handlowych i projektantów.

Kompleksowość oraz różnorodność oferty to wynik współpracy z największymi producentami z całego świata: Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Indii oraz Polski. Obszar działalności firmy obejmuje teren Europy Środkowo-Wschodniej. Naszymi odbiorcami hurtowymi są deweloperzy oraz punkty sprzedaży detalicznej, w tym największe sieci marketów DIY, takie jak: OBI, Leroy Merlin, Castorama, Bricoman czy Bricomarche.

Oferta EGEN S.A. zawiera pełen przekrój płytek ceramicznych, odpowiadających aktualnym światowym trendom. Szeroki wybór wzornictwa i rozmiarów czyni z firmy EGEN ważnego partnera dla Kontrahentów w każdym kanale dystrybucji.

Spółka jest właścicielem marek: EGEN, EGO Ceramics, Profil Decor i EGEN by Italy.

                     

W 2017 roku firma uruchomiła w Gdańsku magazyn na 7000 miejsc paletowych, wyposażony w 16 doków załadunkowych. W 2021 roku wybudowany został drugi magazyn w Lublinie na kolejne 3000 miejsc paletowych, obsługujący zarówno klientów detalicznych jak i hurtowych.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, rozbudowanym kontaktom zagranicznym i stałej kooperacji z innymi znaczącymi dystrybutorami z Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy Poznania, gwarantujemy naszym Partnerom Biznesowym dostęp do oferty wiodących producentów płytek z całego świata – w bardzo atrakcyjnych cenach. Współpraca z najlepszymi polskimi Projektantami stanowi dla nas inspirację do nieustannego poszukiwania nowych trendów we wzornictwie, przez co nasza oferta zyskała uznanie między innymi takich cenionych w branży osobowości jak Krzysztof Miruć czy Dominik Strzelec.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Galerii Łazienek EGEN w Lublinie - największej tego typu ekspozycji we wschodniej Polsce, gdzie na powierzchni 1600 m2 prezentujemy ponad 50 różnorodnych aranżacji łazienek. 

EGEN SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Lublinie (20-474) przy ul. Smoluchowskiego 1B, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000296222, NIP 712-24-59-186, REGON 431124725