Domowa strefa SPA - EGEN S.A.
<span>20 lat</span> <span>doświadczenia</span> <span>NA RYNKU</span>
20 lat doświadczenia   NA RYNKU
Sprawdź ofertę
<span>PONAD 200</span> <span>RENOMOWANYCH </span> <span>dostawców</span>
PONAD 200 RENOMOWANYCH    dostawców
Sprawdź ofertę
<span>szeroki</span> <span>i różnorodny</span> <span>ASORTYMENT</span>
szeroki i różnorodny   ASORTYMENT
Sprawdź ofertę
<span>Poznaj</span> <span>nasze</span>  <span>nowe kolekcje</span>
Poznaj nasze    nowe kolekcje
Sprawdź ofertę

Domowa strefa SPA

Każdy zasługuje na relaks po dniu pełnym codziennych zmagań. Domowe SPA to idealny sposób na wyciszenie i odpoczynek dla ciała i umysłu. Oto kilka wskazówek jak zaaranżować taki kącik w łazience.

W salonie kąpielowym w stylu SPA nie powinno zabraknąć wanny, która z oczywistych względów sprawdzi się lepiej niż kabina prysznicowa. Podłużna, narożna lub owalna będzie stanowić centrum naszej SPA. Poza tradycyjnymi modelami na rynku znajdziemy wanny wyposażone w podgrzewacze wody, klimatyczne oświetlenie czy nawet automatyczne programy dezynfekcji. Największe ukojenie dla zmęczonego ciała zapewni wanna z hydromasażem, która skutecznie rozluźni nasze mięśnie. Tego typu modele są wyposażone w hydromasaż wodny, powietrzny lub wodno-powietrzny, przy czym ten ostatni cechuje się najwyższą intensywnością.

Kojąca muzyka, nastrojowe oświetlenie i olejki eteryczne lub zapachowe świece - oto co powinno się z znaleźć w każdej domowej strefie relaksu. Nie mniej istotny jest jednak sam wygląd pomieszczenia. Płytki imitujące naturalny kamień  lub drewno, odpowiednio dobrane kolory, jak odcienie szarości, zieleni, błękitu czy beżu, odwdzięczą się nam niepowtarzalnym klimatem wnętrza niezależnie od pory dnia. Warto również postawić na miękkie i ciepłe światło, rezygnując z intensywnych halogenów o niebieskawej barwie. Na nowoczesne oświetlenie LED pozwoli nam wybrać kolor światła odpowiedni do naszej łazienki czy nawet aktualnego nastroju. Dopełnić dzieła pomogą klimatyczne świeczniki czy lampiony. Pamiętajmy również o dodatkach i akcesoriach, jak puszysty szlafrok, miękkie ręczniki, taca nakładana na brzeg wanny, która ułatwi czytanie ulubionej książki czy umożliwi odstawienie kieliszka wina.           

Jeśli rozmiary łazienki na to pozwalają, warto dodatkowo pomyśleć o zaaranżowaniu domowej sauny lub kabiny parowej. Regularne seanse parowe doprowadzają do zwiększenia ilości czerwonych krwinek, podniesienia poziomu endorfin, zmniejszenia napięcia mięśniowego, poprawy wydolności tlenowej czy nawet przyśpieszenia procesów przemiany materii i regeneracji mięśniowej. Ale przede wszystkim zapewniają błogi relaks i zasłużone chwile wyciszenia w oparach aromatycznych olejków.

W sytuacji kiedy dysponujemy ograniczoną przestrzenią, możemy rozważyć instalację kabiny prysznicowej z hydromasażem. Takie rozwiązanie jest idealnym kompromisem między użytecznością, a zaletami domowej strefy wellness. Ogromny wybór tego typu produktów pozwoli dobrać model idealnie pasujący do naszych oczekiwań.