Jak optycznie powiększyć łazienkę - EGEN S.A.
<span>20 lat</span> <span>doświadczenia</span> <span>NA RYNKU</span>
20 lat doświadczenia   NA RYNKU
Sprawdź ofertę
<span>PONAD 200</span> <span>RENOMOWANYCH </span> <span>dostawców</span>
PONAD 200 RENOMOWANYCH    dostawców
Sprawdź ofertę
<span>szeroki</span> <span>i różnorodny</span> <span>ASORTYMENT</span>
szeroki i różnorodny   ASORTYMENT
Sprawdź ofertę
<span>Poznaj</span> <span>nasze</span>  <span>nowe kolekcje</span>
Poznaj nasze    nowe kolekcje
Sprawdź ofertę

Jak optycznie powiększyć łazienkę

Marzysz o tym, aby Twoja niewielka łazienka w bloku lub na poddaszu  sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości? Poznaj kilka trików, które sprawią, że będzie prezentować się jak przestronne wnętrze.

Jasne kolory to jest to

Biel, błękit, blada zieleń, odcienie beżu czy jasne szarości to Twoi najwięksi sprzymierzeńcy w walce o optyczne powiększenie łazienki. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane kolory mogą całkowicie odmienić wnętrze. Nie jest jednak tak, że ciemne płytki w przypadku małej przestrzeni są absolutnie wykluczone. Bardzo dobry efekt daje zastosowanie kontrastów, czyli  połączenie np. ciemniejszych ścian z jasnymi podłogami.

Gra światłem

Umiejętnie dobrane oświetlenie sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądać na większą niż jest w rzeczywistości. Pomocne może być tutaj zastosowanie oświetlenia punktowego oraz listew LED. Efekt dodatkowo wzmocnią płytki z wykończeniem w połysku, które będą odbijać światło.

Ułożenie ma znaczenie

Prostokątne płytki ceramiczne położone w poziomie optycznie poszerzą łazienkę, zaś położone w pionie ją wydłużą. W przypadku pomieszczeń o nieregularnych kształtach i nieprostopadłych kątach warto również rozważyć skośne ułożenie typu karo.

Wielkie formaty dają przewagę

Stosując duże formaty płytek ograniczymy liczbę fug, co niewątpliwie bardzo korzystnie wpłynie na efekt wizualny. Należy przy tym zadbać o pokazanie płytki w całości, bowiem wyeksponowanie pełnego wzoru ma duże znaczenie m.in. w przypadku płytek imitujących kamień. Warto zastosować tą technikę nie tylko w stosunku do ścian i podłóg, ale również blatów. Do ewentualnego łączenia można zastosować efektowne listwy dekoracyjne do glazury.

Im więcej luster tym lepiej

Zastosowanie przeszklonych czy lustrzanych powierzchni pozwoli na wizualne otwarcie przestrzeni, co w połączeniu z odpowiednim oświetleniem nada łazience głębi oraz przestronności.

Uwolnij przestrzeń

Ciekawym trikiem jest też użycie mniejszej ceramiki. Krótsza umywalka czy miska WC zajmą mniej przestrzeni, nie wpływając przy tym na wygodę i funkcjonalność. Aby wykorzystać każdy cenny centymetr pomieszczenia warto zastosować podwieszane meble, które pozwolą na odsłonięcie podłogi.

Zobacz film - Niezawodne sposoby na optyczne powiększenie małej łazienki