Łazienka na poddaszu - EGEN S.A.
<span>20 lat</span> <span>doświadczenia</span> <span>NA RYNKU</span>
20 lat doświadczenia   NA RYNKU
Sprawdź ofertę
<span>PONAD 200</span> <span>RENOMOWANYCH </span> <span>dostawców</span>
PONAD 200 RENOMOWANYCH    dostawców
Sprawdź ofertę
<span>szeroki</span> <span>i różnorodny</span> <span>ASORTYMENT</span>
szeroki i różnorodny   ASORTYMENT
Sprawdź ofertę
<span>Poznaj</span> <span>nasze</span>  <span>nowe kolekcje</span>
Poznaj nasze    nowe kolekcje
Sprawdź ofertę

Łazienka na poddaszu

Aranżacja łazienki na poddaszu to zazwyczaj niemałe wyzwanie. Właściwe zagospodarowanie przestrzeni oraz dobór odpowiedniego wyposażenia pozwala jednak na stworzenie nie tylko oryginalnego, ale także przyjaznego i funkcjonalnego wnętrza.

Przeznaczenie łazienki
W pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaką rolę będzie pełniła nasza łazienka na poddaszu? Czy – jak to często ma miejsce - będzie przeznaczona wyłącznie dla gości? Czy może stale wykorzystywana przez domowników? Od tego w dużym stopniu zależy dobór wyposażenia.

Idealne rozplanowanie
Gdy już wiemy jakie będzie przeznaczenie łazienki, kluczowym aspektem jest optymalne rozplanowanie powierzchni. Skosy stawiają nie lada wyzwanie już na etapie projektu. Musimy przede wszystkim zadbać o przemyślane rozmieszczenie wyposażenia, aby obniżający się sufit nie odebrał użytkownikom przyjemności korzystania z łazienki. Jeżeli przygotujemy projekt z należytą starannością, wnętrze na poddaszu z pewnością odwdzięczy się nam niepowtarzalnym klimatem.

Światło jest ważne
Odpowiednie oświetlenie pełni szczególną rolę w tego typu projektach, gdyż optycznie powiększa łazienkę na poddaszu. Jeżeli posiadamy okna dachowe, zadanie jest dużo prostsze. W przeciwnym razie musimy posiłkować się odpowiednio rozbudowanym oświetleniem. Gdy w najwyższym punkcie łazienki mamy chociaż małą płaską powierzchnię, możemy rozważyć montaż sufitu napinanego. Pozwoli to nam jednostajnie doświetlić główną przestrzeń użytkową, szczególnie w przypadku łazienki pozbawionej okien.

Kolory też
Wybranie właściwych kolorów jest bardzo ważną kwestią przy aranżacji wnętrza posiadającego skosy. W przypadku małej łazienki zaleca się zastosowanie jasnych barw. Na większych przestrzeniach z oknami dachowymi lub bardzo dobrym oświetleniem możemy sobie pozwolić na ciemne kolory płytek ceramicznych czy wyposażenia.