Modna łazienka 2021 - nowości i trendy w aranżacji - EGEN S.A.
<span>20 lat</span> <span>doświadczenia</span> <span>NA RYNKU</span>
20 lat doświadczenia   NA RYNKU
Sprawdź ofertę
<span>PONAD 200</span> <span>RENOMOWANYCH </span> <span>dostawców</span>
PONAD 200 RENOMOWANYCH    dostawców
Sprawdź ofertę
<span>szeroki</span> <span>i różnorodny</span> <span>ASORTYMENT</span>
szeroki i różnorodny   ASORTYMENT
Sprawdź ofertę
<span>Poznaj</span> <span>nasze</span>  <span>nowe kolekcje</span>
Poznaj nasze    nowe kolekcje
Sprawdź ofertę

Modna łazienka 2021 - nowości i trendy w aranżacji

Czy modna i nowoczesna łazienka może być jednocześnie ponadczasowa? Oczywiście, że tak! W dzisiejszym materiale przedstawimy trendy w aranżacji łazienek, które zostaną z nami na dłużej i być może będą stanowić dla Was inspirację.

Po trudnym okresie jaki dotknął nas w 2020 roku, producenci artykułów łazienkowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniu klientów, oferując innowacyjne rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że z mody na pewno nigdy nie wyjdzie funkcjonalność, tak więc w pierwszej kolejności powierzchnie w łazience muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. W tym kontekście warto zastosować płytki wielkoformatowe, które ograniczają ilość fug, gdzie najczęściej gromadzi się brud. Równie ważne jest wyposażenie łazienki. Bezdotykowa armatura, miska WC bez rantu czy czujniki ruchu pozwolą na ograniczenie kontaktu z wirusami i bakteriami.

Z roku na rok rośnie tendencja zwrotu ku ekologii. Nadal wykorzystywać będziemy naturalne a przy tym solidne materiały, takie jak ceramika, kamień i drewno. Ponieważ drewno w łazience, w której z reguły panuje duża wilgotność, może się nie sprawdzić, z pomocą przychodzą płytki drewnopodobne.

Na salony, a ściśle to do łazienek powraca niezwykły kamień. Marmur, bo o nim mowa, jest materiałem ponadczasowym. Występuje w klasycznych odcieniach bieli z czernią i na odwrót. Pozwala na wprowadzenie do wnętrza luksusu i elegancji. 

W obecnych trendach każdy znajdzie coś dla siebie. Kolorystyka jest zróżnicowana i w kontraście do stonowanych barw i pasteli znajdziemy czarne łazienkowe aranżacje. Uzupełnieniem obu tendencji będą płytki o surowym charakterze - imitujące beton, metalizujące, a nawet z efektem rdzy.

Poniżej kilka aranżacji z wykorzystaniem tych rozwiązań w Galerii Łazienek EGEN

W zaciszu łazienki warto zorganizować strefę, w której będzie można się zrelaksować po ciężkim dniu. W stworzeniu przytulnego, domowego spa pomoże minimalistyczny wystrój. Ograniczenie liczby dodatków i usunięcie zbędnych rzeczy z widoku zapewni komfort wypoczynku. Świetnym dodatkiem do takich wnętrz będą zielone rośliny. Warto jednak pamiętać, aby wybrać te, które lubią wilgotne powietrze i wysokie temperatury.

Nowością pojawiającą się coraz częściej w ofercie producentów wyposażenia łazienki jest kolorowa armatura i ceramika łazienkowa. Delikatne, zaokrąglone wykończenia umywalek i wanien będą pasować zarówno do stonowanych, jak i bardziej odważnych aranżacji łazienek.

Projektanci z lubelskiej Galerii Łazienek EGEN pomogą Wam urzeczywistnić sen o wymarzonej łazience. Podsuną pomysły jak wykorzystać każdy cenny kąt, jednocześnie stosując modne i nowoczesne rozwiązania.

Podsumowując, warto znać wnętrzarskie trendy i czasem zdecydować się na coś nowego. Najważniejsze jest jednak to, aby czerpać radość z urządzania łazienki i na koniec czuć się w niej swobodnie i naprawdę dobrze.