Płytki rektyfikowane... czyli jakie? - EGEN S.A.
25 lat doświadczenia na rynku
25 lat doświadczenia na rynku  
Więcej
Ponad 200 renomowanych dostawców
Ponad 200 renomowanych dostawców  
Więcej
Szeroki i różnorodny asortyment
Szeroki i różnorodny asortyment  
Więcej
Poznaj nasze nowe kolekcje
Poznaj nasze nowe kolekcje  
Więcej
Zobacz aktualny katalog EGEN
Zobacz aktualny katalog EGEN  
Więcej

Płytki rektyfikowane... czyli jakie?

Coraz więcej osób podczas prac wykończeniowych decyduje się na wybór płytek rektyfikowanych - zarówno na podłogę, jak i na ściany. Ich zalety szczególnie uwydatniają się w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia oraz działanie wilgoci, czyli np. w łazience czy kuchni. Na czym polega przewaga płytek rektyfikowanych nad pozostałymi? O tym poniżej. 

Rektyfikacja jest jedną z ostatnich faz produkcji, która polega na mechanicznej obróbce krawędzi płytek. Proces ten sprawia, że zyskują one regularne brzegi, identyczne wymiary i ostro zakończone krawędzie - docięte precyzyjnie pod kątem 90°. W takim przypadku różnica pomiędzy wielkością płytek wytworzonych w ramach jednej partii nie przekracza zwykle 0,2 mm. Z uwagi na koszty produkcji, wynikające z konieczności zastosowania zaawansowanej technologii, płytki rektyfikowane są z zasady droższe od zwykłych. 

Dzięki procesowi rektyfikacji, między płytkami możemy zastosować minimalną szerokość fugi - przy mniejszych formatach wynoszącą nawet 1 mm. Zyskujemy przez to efektowną, jednolitą wizualnie powierzchnię, szczególnie jeżeli na podłodze ułożymy płytki o dużych rozmiarach. Efekt ten jest szczególnie pożądany we wnętrzach celujących w minimalizm.

Ograniczona do minimum powierzchnia fug ułatwi nam sprzątanie, przyspieszając proces czyszczenia trudnych do usunięciach zabrudzeń, odbarwień czy osadów. W ten sposób nasze nowe wnętrza dłużej zachowują swój pierwotny, świeży wygląd.