Zalety płytek ceramicznych imitujących drewno - EGEN S.A.
<span>20 lat</span> <span>doświadczenia</span> <span>NA RYNKU</span>
20 lat doświadczenia   NA RYNKU
Sprawdź ofertę
<span>PONAD 200</span> <span>RENOMOWANYCH </span> <span>dostawców</span>
PONAD 200 RENOMOWANYCH    dostawców
Sprawdź ofertę
<span>szeroki</span> <span>i różnorodny</span> <span>ASORTYMENT</span>
szeroki i różnorodny   ASORTYMENT
Sprawdź ofertę
<span>Poznaj</span> <span>nasze</span>  <span>nowe kolekcje</span>
Poznaj nasze    nowe kolekcje
Sprawdź ofertę

Zalety płytek ceramicznych imitujących drewno

Drewno w pomieszczeniach to niesłabnący trend wnętrzarski, który ma bardzo wielu zwolenników. Nic dziwnego -  jest to materiał ponadczasowy. Wnętrza wykończone drewnem zazwyczaj zyskują ciepły i przytulny klimat, ale można też nadać im surowy charakter. Dobre gatunkowo drewno to jednak spory wydatek. Dodatkowo wymaga specjalnej pielęgnacji, cyklinowania oraz lakierowania. Nie jest odporne na wilgoć, więc przy kontakcie z wodą musi być odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane.

Wszystkie te niedogodności można wyeliminować poprzez zastosowanie płytek drewnopodobnych. Nie są one podatne na uszkodzenia oraz ścieranie, dlatego sprawdzą się także w pomieszczeniach mocno eksploatowanych. Płytki ceramiczne są łatwe w pielęgnacji i konserwacji. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna są odporne na wilgoć, dlatego często wykorzystuje się je do wykończenia łazienek i kuchni. Dla użytkowników ceniących sobie aspekt wizualny producenci płytek drewnopodobnych prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych odcieni, wzorów i faktur, które dopasują się do każdego wnętrza. Posiadają żłobienia i sęki do złudzenia przypominające strukturę drewna. Niekiedy stanowią tak wierną jego imitację, że niewprawione oko nie dostrzeże różnicy.

Najczęściej spotykanym sposobem montażu płytek imitujących drewno jest tzw. zakładka. Od kilku sezonów bardzo popularne są płytki z motywem szewron, czyli jodełki. W ostatnim czasie dużą konkurencję stanowią dla nich tekstury z motywem prążkowania. Tego typu wzory sprawdzą się w klasycznym wydaniu - na podłodze, ale warto zastosować je również w aranżacjach ściennych.

Płytki ceramiczne są materiałem niezwykle uniwersalnym, który można zastosować zarówno we wnętrzu - np. w salonie, kuchni czy łazience, jak i na tarasie. Odznaczają się dobrą tolerancją czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, słońce czy mróz. Płytki są zbawieniem w domu, w którym mieszkają dzieci oraz przebywają nasi czworonożni przyjaciele, gdyż łatwo utrzymać je w czystości.

Podsumowując, osoby lubiące drewniane wzornictwo nie muszą rezygnować z niego podczas urządzania swojej przestrzeni. Idealną alternatywę do drogiego i trudnego w pielęgnacji materiału stanowią funkcjonalne i cieszące oko płytki drewnopodobne.

Zobacz film - Zalety płytek ceramicznych imitujących drewno